Контакты
home page web-site map

Наши партнеры
Подпишитесь на обновление сайта

Конференція «Зона вільної торгівлі з ЄС: унікальний шанс чи втрачені можливості?» / 10.12.2015

Учасники дискусії поділилися думками щодо нових можливостей, які відкриваються для України в зв’язку із запровадженням 1 січня 2016 року Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з країнами Європи, а також проаналізували ризики, що можуть виникнути для української економіки на цьому шляху.

 

Було зазначено, зокрема, що для українських споживачів ЗВТ принесе збільшення кількості якісних товарів та послуг, і, водночас, зменшення їх вартості. Для вітчизняних виробників – значне скорочення торгівельних перешкод і вихід на багатий ринок європейських країн із населенням близько 500 млн. чоловік.

Водночас, важливою проблемою для України, в контексті підготовки до запровадження зони вільної торгівлі, залишається суттєве відставання української економіки в конкурентоспроможності від європейської. Мова йде, в першу чергу, про відсутність доступу у вітчизняних виробників до дешевих фінансових ресурсів, технологій, кращих практик менеджменту, а також наявність поки що несприятливого інвестиційного та підприємницького клімату.

Експерти висловили поміркований оптимізм щодо розвитку стосунків ЄС-Україна, і одностайно погодилися з думкою, що Україна ще має час, аби підготувати українську економіку та вітчизняні компанії до фактичного відкриття власного ринку для європейських виробників. Адже, поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС буде створюватися поступово протягом 10 років з моменту набрання чинності Угоди про асоціацію (УА).

Окремим завданням є підвищення інформованості українського бізнесу, в першу чергу малого та середнього, про євроінтеграційні процеси і правила.

Be Sociable, Share!